Szkoła Muzyczna I stopnia w Głogowie Młp.

 

Plakat koncert PDP NOWY

 

Zachęcamy do polubienia strony konkursu na Facebooku,

aby śledzić na bieżąco informacje dotyczące konkursu:

FB1 

 

TEGOROCZNI WYKŁADOWCY I JURY:

 

2 photo

 

WIKTORIA BIALIC - Perkusistka Ralpha Kaminskiego i Marii Sadowskiej. Zwyciężczyni międzynarodowego  konkursu perkusyjnego Hit Like A Girl w kategorii 18-39, za który otrzymała tytuł Mistrzyni Świata w 2021 r. Wiktoria nagrywa perkusję do singli oraz płyt dla zagranicznych producentów i wokalistów z Indii, USA, Wielkiej Brytanii, Włoch i wielu innych. W 2021 roku nagrała perkusję do singla ,,Dark Dark Days" - Sean Genockey z perkusistą Ashem Soanem (który jest m. in. perkusistą Adele, Roda Stewarta). W 2021 roku prowadziła warsztaty i wystąpiła na największym festiwalu perkusyjnym w Indianapolis - USA. Aktualnie zagrała na festiwalu perkusyjnym we Francji i podczas Śląskiego festiwalu perkusyjnego w Chorzowie. Wiktoria otrzymała nagrodę ,,Fryderyk 2022'' za nagranie perkusji do albumu ,,Kora" Ralpha Kaminskiego. Obecnie prowadzi lekcje na platformie edukacyjnej ,,Drum Channel" dla szkoły perkusyjnej w USA, która jest jedną z największych na świecie. 
 
Wiktoria współpracuje z takimi perkusyjnymi firmami jak: Zildjian, Gretsch, Vic Firth, Remo, Roland, Beyerdynamic 
 
Instagram: @wiktoria_drums
Youtube: Wiktoria drum Bialic 
 

 DSF0229

MACIEJ HAŁOŃ - Urodzony w 1988 r., absolwent Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego 
w Krakowie, w klasie perkusji prof. Jana Pilcha. Wykładowca w Katedrze Perkusji i Muzyki Współczesnej. 

Ukończył studia licencjackie i magisterskie z wyróżnieniem oraz studia doktoranckie w macierzystej Uczelni. Obok studiów w specjalności klasycznej realizował program specjalności jazzowych, w tym perkusję u dra hab. Łukasza Żyty i dra Wojciecha Fedkowicza.

Uczestniczył w warsztatach prowadzonych przez wybitnych artystów jak: Theodor Milkov, Ernesto Simpson, Hakon Stone, Ed Thigpen, Gert Mortensen, Robyn Schulkowsky, Dom Famularo, Rhani Krija, Sola Akingbola, Rob Waring, Pete Lockett, Joey Baron, grupę The Drumbassadors, 
a także w międzynarodowym projekcie ASTAPER, czerpiąc wiedzę od wybitnych wykładowców jak: Bernhard Wulff, Massimo Pastore, Dieter Mack, Manel Ramada.

Laureat Stypendium Naukowego Miasta Krakowa, Stypendium Ministra Kultury 
i Dziedzictwa Narodowego, Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Stypendium Twórczego Miasta Krakowa, Stypendium Sapere Auso.

Jako solista, kameralista i muzyk orkiestrowy uczestniczył w wielu prestiżowych festiwalach międzynarodowych poza granicami: Sound New (Anglia), World of the drums (Słowacja), Open Gate (Ukraina), Ukmerge (Litwa), Abu Dhabi Festival (Emiraty Arabskie), Actualle Music 018 oraz Vibraphonissimo (Niemcy) i w Polsce: Sacrum Profanum, Warszawska Jesień, Audio Art, Emanacje, Poznańska Wiosna Muzyczna, Festiwal Muzyki Filmowej 
w Krakowie. Wraz z zespołem Amadrums Trio wystąpił w międzynarodowej konferencji TEDx.

Miał zaszczyt współpracować z artystami i zespołami światowej sławy jak: Steve Reich, David Lang, Julia Wolf, Sara Andon, Krzysztof Penderecki, Agata Zubel, Hanna Kulenty, Anna Zawadzka-Gołosz, Marta Ptaszyńska, Zbigniew Bujarski, Ara Ensemble, Freiburg Percussion Group.

Na co dzień koncertuje z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, septetem Ignition, Grupą Taiko Drummers oraz Amadrums Trio – którego jest współzałożycielem. Z zespołem tym zdobył Grand Prix oraz pierwszą nagrodę podczas XIV Międzynarodowego Konkursu Współczesnej Muzyki Kameralnej. Jako solista i kameralista uczestniczył w wielu światowych prawykonaniach utworów muzyki współczesnej, w tym komponowanych specjalnie dla zespołu Amadrums Trio oraz dedykowanych artyście. Ponadto związany jest z musicalowym Teatrem Variété.

Na swoim koncie ma wiele nagrań m.in. Teatralna twórczość K.PendereckiegoMusica da Camera M.Stachowskiego, Somnum M.Mengjigi, TReM M.Długosz, Hekayat I.Darwish, Vibramotion M.Bień czy wielokrotne nagrania i opracowanie ścieżki dźwiękowej do bajek dla wydawnictwa Pomelody. Jest wspówykonawcą i producentem monograficznego albumu utworów Łukasza Pieprzyka, w wykonaniu Amadrums Trio i Airis String Quartet (2020r). W roku 2022 nagrał autorski album My Sonic Horizon, wykorzystujący hang drum, zawierający kompozycje własne. Album jest obrazem zainteresowań muzyką rozmaitych gatunków i stylów.

Od roku 2020 pełni zaszczytną rolę Dyrektora Artystycznego Międzynarodowego Festiwalu Perkusyjnego Źródła i Inspiracje, kontynuując ideę zapoczątkowaną przez swego Mentora – 
prof. Jana Pilcha. Jest pomysłodawcą i Dyrektorem Artystycznym cyklu koncertowego Horyzonty Perkusji, promującego utwory na duże składy perkusyjneSwoją działalnością przybliża świat perkusji szerszej publiczności, prezentując muzykę z całego świata, a także promując młodych artystów.

Jako nauczyciel akademicki prowadzi wykłady i warsztaty w szkołach i w uczelniach muzycznych. Od wielu lat współpracuje z Hochschule für Musik w Norymberdze. 

Jest również nauczycielem w Szkole Muzycznej I i II st. im. B. Rutkowskiego w Krakowie. Jego studenci i absolwenci zdobywają laury na międzynarodowych konkursach, są aktywnymi artystami polskiej i zagranicznej sceny muzycznej, w obszarach muzyki klasycznej, współczesnej 
i popularnej.

 

 

LIMIT ZGŁOSZEŃ ZOSTAŁ WYCZERPANY!
PDP FORMULARZ 

 

 

REGULAMIN XI PODKARPACKIEGO DNIA PERKUSJI:

pdf

 

Utwór obowiązkowy „Micky Maus” E. Kopetzki

-  grupa początkująca:

pdf              pdflegenda do "Micky Maus"

 

Utwór obowiązkowy „SOLO #1” R. Latham

- grupa średniozaawansowana:

pdf

 

Utwór obowiązkowy „SOLO 53” T. Hapke

- grupa zaawansowana:

pdf

 

 

logo podkarpacki

Galeria zdjęć z X edycji konkursu na stronie szkoły w zakładce:

GALERIA => KONKURSY => 2021/2022

wyniki

 

X PODKARPACKI DZIEŃ PERKUSJI 

15-16 GRUDNIA 2021r. 

 Plakat 12

 

 TEGOROCZNI WYKŁADOWCY I JURY:

 

Mariusz Mocarski

Dr Mariusz Mocarski – perkusista, absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie (filia w Białymstoku ), a także Państwowego Studium Jazzu  przy PSM II st. im. F. Chopina w Warszawie. Od roku 2017 współpracuje z Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie Filia w Białymstoku, gdzie w roku 2019 uzyskał stopień doktora sztuk muzycznych w dyscyplinie artystycznej instrumentalistyka. Muzyk sesyjny, w dorobku około 50 płyt z artystami reprezentującymi szereg gatunków muzycznych. Występował na wielu festiwalach i koncertach w kraju oraz za granicą (na 4 kontynentach). Jego uczniowie i studenci zdobywali nagrody i wyróżnienia na ponad 40 konkursach perkusyjnych o zasięgu krajowym i międzynarodowym.  Konsultant w dziedzinie perkusji przy Centrum Edukacji Artystycznej. Wykładowca i juror na wielu warsztatach i festiwalach perkusyjnych. Od roku 2018 w szeregach International Committee, największej na świecie organizacji perkusyjnej - Percussive Arts Society (USA).

 

zdjcie Maciej Hao

dr Maciej Hałoń - (ur. 1988) absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie perkusji prof. Jana Pilcha. Ukończył studia licencjackie i magisterskie z wyróżnieniem. Ukończył studia doktoranckie na Akademii Muzycznej w Krakowie. Oprócz studiów klasycznych realizował program specjalności jazzowych. Laureat Stypendium Naukowego Miasta Krakowa, Stypendium Ministra, Fundacji Sapere Auso. Jako solista, kameralista i muzyk orkiestrowy uczestniczył w wielu ważnych festiwalach międzynarodowych zarówno w Polsce jak i za granicą m.in. Festiwal Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień, Festiwal Perkusyjny Źródła i Inspiracje, Sacrum Profanum, Sound New, Festiwal Beethovenowski, Audio Art, Festiwal Muzyki Filmowej, Emanacje, Poznańska Wiosna Muzyczna. Uczestniczył w wielu światowych prawykonaniach muzyki współczesnej wykonując utwory znanych krakowskich kompozytorów i nie tylko. Członek zespołu Amadrums Trio, z którym zdobył Grand Prix oraz pierwszą nagrodę podczas XIV Międzynarodowego Konkursu Współczesnej Muzyki Kameralnej. Od 2020r pełni rolę Dyrektora Artystycznego Międzynarodowego Festiwalu Perkusyjnego Źródła i Inspiracje. Na co dzień współpracuję z grupą Amadrums Trio, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, Teatrem Variete, septetem Ignition. Aktualnie wykładowca w Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie w Katedrze Perkusji i Muzyki Współczesnej.

 

Dokumenty do pobrania:

 

Regulamin i karta zgłoszeniowa

pdf

 

GR. I ELEPHANTEN BEAT

 pdf

GR. II BEAT SKIPPER

pdf

GR. II PLAYGROUND

pdf

GR. III LAST EXIT

pdf

 

IX EDYCJA KONKURSU ODBYŁA SIĘ W DNIU 13.12.2019 r. 

 

ZDJĘCIA DOSTĘPNE W GALERII SZKOŁY W ZAKŁADCE KONKURSY

 

 

 

 

LISTA ZAKWALIFIKOWANYCH DO KONKURS ORAZ HARMONOGRAM

 

Dziękujemy za liczne zgłoszenia. Ze względu na wysoki i wyrównany poziom gry zwiększyliśmy listę przyjętych do 21 osób.

Prosimy te osoby o niezwłoczne opłacenie konkursu do 6 grudnia. Jeśli wpłata nie zostanie uiszczona, uczestnik zostanie usunięty z listy (wtedy będzie możliwość pojawienia się innych osób z listy rezerwowych).

Prosimy o zapoznanie się dokładne z harmonogramem i przestrzeganie godzin.
Chętnych na warsztaty, którzy nie biorą udziału w konkursie prosimy również o zgłoszenia do 12 grudnia i wpłaty na konto podane w regulaminie (nie dotyczy uczestników, którzy się dostali na konkurs oraz ich nauczycieli). 

 

 

 

TEGOROCZNI WYKŁADOWCY I JURY

 

 

dr hab. Dariusz Kaliszuk urodził się w 1968 roku we Wrocławiu. Ukończył wrocławską Państwową Wyższą Szkołę Muzyczną. W roku 1989 odbył roczne Studia Podyplomowe na Wyższym Instytucie Sztuki w Hawanie/Kuba. Był członkiem wrocławskich zespołów jazzowych Salted Peanuts i Funkyy Groove, z którymi zdobył liczne nagrody i wyróżnienia na krajowych i zagranicznych festiwalach jazzowych. Współpracował z orkiestrami Alex Band – Aleksandra Maliszewskiego i Kukla Band – Zygmunta Kukli. Związany jest z wrocławskim teatrem muzycznym Capitol we Wrocławiu. Obecnie pracuje na stanowisku adiunkta w klasie perkusji w Zakładzie Jazzu i Muzyki Estradowej wrocławskiej Akademii Muzycznej.

 

 

dr Mariusz Mocarski – absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie (filia w Białymstoku), a także Państwowego Studium Jazzu przy PSM II st. im. F. Chopina w Warszawie. Uczestniczył w wielu mistrzowskich kursach perkusyjnych m.in. w USA i Wielkiej Brytanii. Współpracuje z orkiestrami symfonicznymi, zespołami jazzowymi oraz wykonawcami muzyki rozrywkowej. Koncertował na festiwalach w USA, Libanie, Indiach i niemal całej Europie. Uczestniczył w nagraniu około 50 płyt CD. Jest aktywnym pedagogiem z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w szkolnictwie, jurorem konkursów i przesłuchań także o zasięgu międzynarodowym jak również wykładowcą wielu kursów perkusyjnych. Obecnie współpracuje z Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie (Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny w Białymstoku) jako wykładowca w klasie perkusji i zespołów kameralnych.

Dokumenty do pobrania:

 

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy

NUTY - Highway to hell

NUTY - Burritos to go

NUTY - Hittin' the target

Podkłady do pobrania

 

 

Ze względu na trwajacą pandemię Podkarpacki Dzień Perkusji

 

oraz warsztaty które miały odbyć się w 2020r. zostają odwołane.

 

X edycja konkursu odbędzie się w 2021r.