Szkoła Muzyczna I stopnia w Głogowie Młp.

logo podkarpacki

Galeria zdjęć z X edycji konkursu na stronie szkoły w zakładce:

GALERIA => KONKURSY => 2021/2022

wyniki

 

X PODKARPACKI DZIEŃ PERKUSJI 

15-16 GRUDNIA 2021r. 

 Plakat 12

 

 TEGOROCZNI WYKŁADOWCY I JURY:

 

Mariusz Mocarski

Dr Mariusz Mocarski – perkusista, absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie (filia w Białymstoku ), a także Państwowego Studium Jazzu  przy PSM II st. im. F. Chopina w Warszawie. Od roku 2017 współpracuje z Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie Filia w Białymstoku, gdzie w roku 2019 uzyskał stopień doktora sztuk muzycznych w dyscyplinie artystycznej instrumentalistyka. Muzyk sesyjny, w dorobku około 50 płyt z artystami reprezentującymi szereg gatunków muzycznych. Występował na wielu festiwalach i koncertach w kraju oraz za granicą (na 4 kontynentach). Jego uczniowie i studenci zdobywali nagrody i wyróżnienia na ponad 40 konkursach perkusyjnych o zasięgu krajowym i międzynarodowym.  Konsultant w dziedzinie perkusji przy Centrum Edukacji Artystycznej. Wykładowca i juror na wielu warsztatach i festiwalach perkusyjnych. Od roku 2018 w szeregach International Committee, największej na świecie organizacji perkusyjnej - Percussive Arts Society (USA).

 

zdjcie Maciej Hao

dr Maciej Hałoń - (ur. 1988) absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie perkusji prof. Jana Pilcha. Ukończył studia licencjackie i magisterskie z wyróżnieniem. Ukończył studia doktoranckie na Akademii Muzycznej w Krakowie. Oprócz studiów klasycznych realizował program specjalności jazzowych. Laureat Stypendium Naukowego Miasta Krakowa, Stypendium Ministra, Fundacji Sapere Auso. Jako solista, kameralista i muzyk orkiestrowy uczestniczył w wielu ważnych festiwalach międzynarodowych zarówno w Polsce jak i za granicą m.in. Festiwal Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień, Festiwal Perkusyjny Źródła i Inspiracje, Sacrum Profanum, Sound New, Festiwal Beethovenowski, Audio Art, Festiwal Muzyki Filmowej, Emanacje, Poznańska Wiosna Muzyczna. Uczestniczył w wielu światowych prawykonaniach muzyki współczesnej wykonując utwory znanych krakowskich kompozytorów i nie tylko. Członek zespołu Amadrums Trio, z którym zdobył Grand Prix oraz pierwszą nagrodę podczas XIV Międzynarodowego Konkursu Współczesnej Muzyki Kameralnej. Od 2020r pełni rolę Dyrektora Artystycznego Międzynarodowego Festiwalu Perkusyjnego Źródła i Inspiracje. Na co dzień współpracuję z grupą Amadrums Trio, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, Teatrem Variete, septetem Ignition. Aktualnie wykładowca w Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie w Katedrze Perkusji i Muzyki Współczesnej.

 

Dokumenty do pobrania:

 

Regulamin i karta zgłoszeniowa

pdf

 

GR. I ELEPHANTEN BEAT

 pdf

GR. II BEAT SKIPPER

pdf

GR. II PLAYGROUND

pdf

GR. III LAST EXIT

pdf

 

Ze względu na trwajacą pandemię Podkarpacki Dzień Perkusji

 

oraz warsztaty które miały odbyć się w 2020r. zostają odwołane.

 

X edycja konkursu odbędzie się w 2021r.

 

 

 

IX EDYCJA KONKURSU ODBYŁA SIĘ W DNIU 13.12.2019 r. 

 

ZDJĘCIA DOSTĘPNE W GALERII SZKOŁY W ZAKŁADCE KONKURSY

 

 

 

 

LISTA ZAKWALIFIKOWANYCH DO KONKURS ORAZ HARMONOGRAM

 

Dziękujemy za liczne zgłoszenia. Ze względu na wysoki i wyrównany poziom gry zwiększyliśmy listę przyjętych do 21 osób.

Prosimy te osoby o niezwłoczne opłacenie konkursu do 6 grudnia. Jeśli wpłata nie zostanie uiszczona, uczestnik zostanie usunięty z listy (wtedy będzie możliwość pojawienia się innych osób z listy rezerwowych).

Prosimy o zapoznanie się dokładne z harmonogramem i przestrzeganie godzin.
Chętnych na warsztaty, którzy nie biorą udziału w konkursie prosimy również o zgłoszenia do 12 grudnia i wpłaty na konto podane w regulaminie (nie dotyczy uczestników, którzy się dostali na konkurs oraz ich nauczycieli). 

 

 

 

TEGOROCZNI WYKŁADOWCY I JURY

 

 

dr hab. Dariusz Kaliszuk urodził się w 1968 roku we Wrocławiu. Ukończył wrocławską Państwową Wyższą Szkołę Muzyczną. W roku 1989 odbył roczne Studia Podyplomowe na Wyższym Instytucie Sztuki w Hawanie/Kuba. Był członkiem wrocławskich zespołów jazzowych Salted Peanuts i Funkyy Groove, z którymi zdobył liczne nagrody i wyróżnienia na krajowych i zagranicznych festiwalach jazzowych. Współpracował z orkiestrami Alex Band – Aleksandra Maliszewskiego i Kukla Band – Zygmunta Kukli. Związany jest z wrocławskim teatrem muzycznym Capitol we Wrocławiu. Obecnie pracuje na stanowisku adiunkta w klasie perkusji w Zakładzie Jazzu i Muzyki Estradowej wrocławskiej Akademii Muzycznej.

 

 

dr Mariusz Mocarski – absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie (filia w Białymstoku), a także Państwowego Studium Jazzu przy PSM II st. im. F. Chopina w Warszawie. Uczestniczył w wielu mistrzowskich kursach perkusyjnych m.in. w USA i Wielkiej Brytanii. Współpracuje z orkiestrami symfonicznymi, zespołami jazzowymi oraz wykonawcami muzyki rozrywkowej. Koncertował na festiwalach w USA, Libanie, Indiach i niemal całej Europie. Uczestniczył w nagraniu około 50 płyt CD. Jest aktywnym pedagogiem z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w szkolnictwie, jurorem konkursów i przesłuchań także o zasięgu międzynarodowym jak również wykładowcą wielu kursów perkusyjnych. Obecnie współpracuje z Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie (Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny w Białymstoku) jako wykładowca w klasie perkusji i zespołów kameralnych.

Dokumenty do pobrania:

 

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy

NUTY - Highway to hell

NUTY - Burritos to go

NUTY - Hittin' the target

Podkłady do pobrania